Teoretycznie znamy je wszystkie, niektóre z nich posiadamy, ale w krytycznych sytuacjach nie mamy ich pod ręką, podczas gdy mogłyby wiele pomóc. Co to za innowacyjne sprzęty, które mogą „uratować” nasz dzień w niejednej stresującej sytuacji?

Gdy w najgorszym momencie rozładuje się bateria w telefonie

Telefon komórkowy to urządzenie bez którego praktycznie nie wyobrażamy już sobie życia. Rozmowy o każdej porze dnia, bieżące przeglądanie informacji w sieci np. o funkcjonowaniu komunikacji miejskiej, a nawet płatności samym telefonem. Dla wielu osób szybko rozładowująca się bateria w telefonie to prawdziwy koszmar. Szczególnie, gdy w takim momencie znajdujemy się np. na zakupach lub w drodze, a potrzebujemy pilnie się z kimś skontaktować. Rozwiązanie? Mały, praktyczny powerbank w torebce lub plecaku. Wystarczy, że nawet jednorazowo naładuje telefon, a przy tym niewiele waży i można go zawsze nosić przy sobie np.  Fresh n Rebel Powerbank 3000 mAh.
 


Gdy nie masz czasu na gotowanie, a chcesz jeść zdrowo

Nie zawsze mamy czas ugotować porządny obiad. Ciągłe zamawianie jedzenia „na wynos” na dłuższą metę nie jest zbyt ekonomiczne, a dlatego twórcy innowacyjnych rozwiązań postanowili wyjść naprzeciw oczekiwaniom rynku. Rozwiązanie? Wolnowar. Ten niepozornie wyglądający „garnek” ma praktycznie same zalety: rano wrzucamy do niego wszystkie obiadowe składniki, uruchamiany konkretny program, a po powrocie z pracy czeka nas gotowy, ciepły obiad. Nie trzeba go kontrolować, obawiać się o przypalenie ani… gigantyczne rachunki za prąd. Obliczono, że kilkugodzinna praca wolnowaru kosztuje mniej niż samo uruchomienie kuchenki elektrycznej i używanie jej przez kilka minut.
 


Gdy masz kłopoty z koncentracją i przeszkadza ci hałas

W pracy do napisania długi raport, czasu mało, a obok nas inni wesoło plotkują albo głośno omawiają bieżące zadania? Nie wyrabiamy się z pracą z powodu braku koncentracji i musimy zostawać po godzinach? Na problemy ze skupieniem się i znoszeniem hałasu, a nawet bardziej efektywną pracą idealnym rozwiązaniem są słuchawki ANC, z aktywną technologią wygłuszania hałasów jak np. Fresh n Rebel Clam ANC. Sprzęt pozwala wytłumić nawet najbardziej dokuczliwe i głośne dźwięki takie jak ruch uliczny, klakson czy monotonny dźwięk silnika np. w samolocie. Do naukowcy nie od dziś powtarzają, że słuchanie muzyki zmniejsza stres, poprawia pamięć, łagodzi strach i dodaje energii.  
 


Gdy tracisz motywację do walki o zdrowie i piękną sylwetkę

Grudzień to jeden z trudniejszych okresów dla osób na diecie, które starają się dbać o sylwetkę. Za oknem smog i motywacja do uprawia sportów oraz spacerów gwałtownie spada, z kolei w domu kuszą przygotowywane na święta specjały. Niewiele trzeba, aby każdy kolejny trening odkładać w nieskończoność. Rozwiązanie? Przydatnym urządzeniem, które może ocalić nas przed rezygnacją z walki o zdrowie i piękną sylwetkę jest… krokomierz. To niepozorne urządzenie informujące o przebytych kilometrach i spalonych kaloriach pozwoli skutecznie zaplanować wysiłek fizyczny. Monitorowanie własnych postępów znacząco wpływa na poziom motywacji, a ona na chęć podjęcia wysiłku fizycznego. Dużo prościej jest podnieść się z kanapy, gdy czarno na białym widzimy słabe statystyki na krokomierzu.  
 


Gdy przytłacza cię ilość obowiązków  

Po ciężkim dniu w pracy, wracamy w nadziei na chwilę relaksu. Wszystkim fanom odpoczywania przy dźwiękach muzyki warto polecić praktyczny i wielofunkcyjny bezprzewodowy głośnik np. Fresh n Rebel Rockbox Bold S przyda nam się zarówno wtedy, gdy potrzebujemy energetyzującej muzyki przy obowiązkowych domowych, jak i wtedy, gdy chcemy się zrelaksować przy spokojnych dźwiękach. Jest wodoodporny, więc aromatyczna woda w wannie mu niestraszna.  
 
W czasie, gdy wielu z nas biega po sklepach w poszukiwaniu „idealnych” prezentów dla innych, warto pomyśleć o praktycznym rozwiązaniu codziennych problemów.