Proszę Wysoką Izbę o ocenę ostatniego roku, ostatnich trzech lat; mam nadzieję, że Polacy powierzą nam stery rządów za rok. Mam nadzieję, że będziemy mogli kontynuować nasze zmiany. Wskaźnik, który pokazuje poziom nierówności. On zmalał o 2 punkty. Poziom nierówności zmalał o 2,3%. To są konkretne dane.
- mówił premier Morawiecki.

Premier zwrócił uwagę na osiągnięcia swojego rządu w kontekście obniżenia podatków dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Powiedzieliśmy, że będziemy obniżać podatki dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw i to się zadziało. Mamy najniższe od stycznia podatki dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw. CIT na poziomie 9 %. Można? Można! Podobnie z ZUS-em. Mamy małą działalność gospodarczą. Mamy działalność tzw. Niebagatelną. Pozostawiliśmy oczywiście 2-letni obniżony ZUS, a jest jeszcze jeszcze półroczna „rozbiegówka”. Wiele różnych pomysłów na obniżenie podatków dla MŚP. Obiecaliśmy, że powołamy Centrum Analiz Strategicznych, żeby ten główny departament zasilał pomysły na przyszłość. Powołaliśmy i jest Centrum Analiz Strategicznych. Wdrożyliśmy w tym roku rozporządzenie o jakości paliw, ustawę, która mówi o jakości pieców i przeznaczyliśmy 100 mld zł na najbliższe 10 lat wraz ze środkami UE na program termomodernizacji.
- mówił Mateusz Morawiecki.

W pewnym momencie premier przypomniał, jak sytuacja wyglądała pod rządami PO-PSL i dodał:

Mamy wprawdzie adwent, a nie Wielki Post, ale wypadałoby posypać głowy popiołem szanowni państwo.
- mówił premier.