Pomimo dobrych wyników i popularności serwisu, dalszy rozwój Showmax Polska, jako jedynej firmy działającej w obszarze wideo poza Afryką, nie mieści się w ramach przyjętej strategii zarówno MCG, która koncentruje się na kontynencie afrykańskim, jak i Naspersa. Showmax Africa będzie nadal działać jako część MultiChoice Group, a zmiany nie dotyczą pozostałych inwestycji Naspersa w Polsce. 

Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim partnerom, klientom i zespołowi Showmax, którzy wspierali firmę od momentu powstania prawie dwa lata temu i przykro nam, że ta historia się już kończy.

- czytamy w oświadczeniu firmy.  

Platforma Showmax pojawiła się w Polsce w lutym 2017 roku, a jej start poprzedzony był intensywną kampanią, w której wystąpili m.in. Ewan McGregor i aktorzy znani z filmów Patryka Vegi. W ramach działalności w Polsce Showmax udostępniał takie tytuły jak "Ucho prezesa", niedawny "Rojst", czy produkcje autorskie Patryka Vegi - m.in. "Botoks" i najnowsze "Plagi Breslau" (które oglądać na Showmaksie będzie można od 15 grudnia tego roku).