Charytatywna akcja "Malowanie bombek – Przyjaciele dzieciom" odbędzie się w sobotę w Radomskim Klubie Środowisk Twórczych i Galerii "Łaźnia".

Co roku tuż przed świętami Bożego Narodzenia organizatorzy zapraszają do wspólnego malowania świątecznych ozdób znane osoby publiczne z Radomia. W akcji biorą udział samorządowcy, politycy, artyści, duchowni, przedsiębiorcy, dziennikarze oraz przedstawiciele różnych radomskich stowarzyszeń i instytucji. Rokrocznie w akcję włączają się znani radomianie, m.in. szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski, była premier Ewa Kopacz czy zespół muzyczny IRA, którego członkowie pochodzą z Radomia.

Dochód ze sprzedaży bombek przeznaczany jest na leczenie chorego dziecka, wskazanego przez Caritas Diecezji Radomskiej. Tym razem – jak poinformował dyrektor radomskiego Caritasu ks. Robert Kowalski – pieniądze trafią do chorego na padaczkę lekooporną i czterokończynowe porażenie mózgowe trzyletniego Pawełka Krajewskiego.

"W trakcie naszej trzyletniej pracy z Pawełkiem i rehabilitacji odkryliśmy, że Paweł bardzo dużo rozumie i pragnie się z nami komunikować. Niestety, jest uwięziony we własnym ciele"

– powiedziała matka chłopca. Dlatego – jak zaznaczyła – pieniądze uzyskane z licytacji umożliwią rodzicom dziecka zakup specjalistycznego sprzętu, który pomoże im w komunikacji z synem.

Licytacja bożonarodzeniowych ozdób odbędzie się w sobotę 15 grudnia w Sali Koncertowej urzędu miasta.

Organizatorzy liczą na to, że w tym roku pobity zostanie ubiegłoroczny rekord. W 2017 r. dochód ze sprzedaży świątecznych bombek wyniósł 27 tys. zł. Przeznaczono go na zakup protezy ręki dla 12-letniego Kuby, który przeszedł amputację w związku z chorobą nowotworową.

Akcji "Malowanie bombek – Przyjaciele dzieciom" organizowana jest jedenasty raz. Patronuje jej prezydent Radomia.