Do zdarzenia doszło w niedzielny poranek o godzinie 6.30 w Oświęcimiu na ulicy Olszewskiego. Policjanci zostali wezwani przez strażników miejskich, którzy ujęli nietrzeźwego kierowcę Forda Ka, tuż po tym, jak uszkodził kilka zaparkowanych przy ulicy samochodów. Funkcjonariusze przejęli 20 – letniego mieszkańca Chełmka. Przeprowadzone badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,10 promila alkoholu.

W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że nietrzeźwy mężczyzna wracał z imprezy andrzejkowej z jednego z oświęcimskich klubów nocnych. Na ulicy Olszewskiego stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego uderzył w zaparkowany przy ulicy samochód marki Mitsubishi, powodując efekt „domina”. Mitsubishi uderzyło w forda, ford w citroena, a citroen w BMW.

W związku z popełnionym przestępstwem 20 – latkowi już zostało zatrzymane prawo jazdy, którym się cieszył zaledwie cztery miesiące. Lista konsekwencji złej decyzji będzie dłuższa. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, świadczenie pieniężne oraz zakaz prowadzenia pojazdów nie krótszy niż trzy lata.

Policjanci apelują do kierowców o zachowanie trzeźwości za kierownicą, ponieważ konsekwencje takiej decyzji mogą skończyć się tragicznie. Apelują również do pasażerów oraz osób, które widzą, że pijany wsiada za kierownicę, o stanowczą reakcję i uniemożliwienie mu jazdy lub powiadomienie Policji.