Od wczesnych godzin porannych na drogach województwa świętokrzyskiego trwają dzisiaj działania pn. „Trzeźwy poranek”. Policjanci dbając o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego sprawdzają stan trzeźwości kierujących pojazdami.

Słuszność akcji potwierdziły dzisiaj dwa przypadki, w których kierujące pojazdami wykazały się dużą nieodpowiedzialnością. Pierwsza kontrola miała miejsce w gminie Piekoszów kilkanaście minut po godzinie 6, gdzie 28 – latka jadąca volkswagenem ze swoim 2 letnim dzieckiem miała ponad promil alkoholu w organizmie. Kobieta tłumaczyła swoje zachowanie problemami rodzinnymi.

Kolejna z pań zatrzymana została z gminie Morawica. 52 – latka podróżując peugeotem miała ponad pół promila alkoholu w organizmie. Na miejscach pasażerów siedziały jej dzieci 11 – latek i 16 – latka, które kobieta wiozła do szkoły, a sama miała udać się do pracy.

Obie kobiety straciły uprawnienia do kierowania, a ich sprawą zajmie się sąd. Niewykluczone jest, że będą odpowiadać za niewłaściwe sprawowanie opieki nad swoimi dziećmi.