Co ciekawe, popyt na tego typu usługi w Polsce napędzany jest przez coraz powszechniejsze zastosowanie chmury hybrydowej, przepisów dotyczących danych i możliwości funkcjonowania jako brama dla sąsiednich państw.
 
Świeżo przejęty obiekt oferuje elastyczność pozwalającą na obsługę projektów wymagających pojedynczych szaf rack, a także takich, gdzie konieczne jest zastosowanie dużych personalizowanych klatek lub modułów. Posiada również zdolność skalowania, aby umożliwić obsługę przyszłych wymagań w zakresie zwiększania przepustowości. Za pośrednictwem zróżnicowanego toru światłowodowego klienci mogą łączyć się z sąsiadującym ekosystemem centrum LIM.
 

- Z dużym zadowoleniem ogłaszamy rozszerzenie zasięgu naszej działalności o Warszawę i podjęcie współpracy z Linxdatacenter w celu podtrzymania wysokiego poziomu obsługi klienta. Kontynuujemy naszą światową ekspansję i jesteśmy gotowi odpowiadać na najróżniejsze potrzeby naszych klientów. Dzięki czemu będą oni mogli zapewniać swoim klientom najszybsze i najbardziej niezawodne rozwiązania w chmurze i związane z dostarczaniem treści, jak również usługi sieciowe i inne – tłumaczy Dick Theunissen, dyrektor zarządzający dla obszaru Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki w spółce EdgeConneX.


Ekspansja rynkowa EdgeConneX w Europie nadal będzie przebiegała selektywnie, w oparciu o konkretne zapotrzebowanie wśród klientów, które kieruje spółkę na poszczególne rynki. EdgeConneX współpracuje ze swoimi klientami w zakresie definiowania i aktywowania swoich usług, poprzez rozpoznawanie sytuacji, w których istnieje zapotrzebowanie na wdrożenie lub budowę infrastruktury brzegowej, wybieranie optymalnych lokalizacji, opracowanie ośrodków o podwyższonej jakości i szybkie wdrażanie infrastruktury, biorąc pod uwagę skalowalność wymogów w zakresie mocy i łączności. Od 100 kW to 100 MW, EdgeConneX jest w stanie zbudować dla swoich klientów centrum dowolnej wielkości, na dowolnym rynku na świecie i dla wsparcia dowolnego projektu.