Największa tego typu konferencja w Europie zgromadzi ponad 1500 przedstawicielek środowiska akademickiego i przemysłu, specjalistek z dziedziny IT, ekspertek w obszarze STEM, reprezentantek sektora innowacji i świata polityki oraz studentek, które będą dyskutować o procesach innowacyjności w obszarze IT i nowych technologii, dzielić się wiedzą, planować karierę i zdobywać nowe kontakty.
 
Międzynarodowa konferencja Perspektywy Women in Tech Summit 2018 odbędzie się w Warszawskim Centrum Expo XXI w dniach 27–28 listopada. Jej organizatorem jest Fundacja Edukacyjna „Perspektywy”.
 
Podczas Perspektywy Women in Tech Summit 2018 głos zabiorą m.in.:
Mariya Gabriel, komisarz UE ds. gospodarki cyfrowej i społeczeństwa cyfrowego,
Jarosław Gowin, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego,
Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii,
Wanda Buk, wiceminister cyfryzacji,
Georgette Mosbacher, ambasador USA w Polsce,
Rolf Tarrach, prezydent European University Association.

 
Wśród prawie stu zaproszonych mówców znajdą się także:
- szefowie globalnych firm technologicznych z sektora IT (w tym Intel, Google, Bosch, Dell, Ericsson, Facebook, Siemens, Microsoft),
- badacze (m.in. z Institute of Electrical and Electronics Engineers, Stanford University, Massachusetts Institute of Technology i California Institute of Technology),
- popularyzatorzy nauki.
 
Partnerami akademickimi tego wydarzenia są Politechnika Gdańska, Politechnika Warszawska, Politechnika Śląska i Politechnika Łódzka.