Mimo niesamowitego wyczynu amerykańskiego rozgrywającego, "Rekiny" przegrały z Beijing Fly Dragons 136:137. Liderem "Latających Smoków" był inny koszykarz z USA Pierre Jackson - 63 pkt.

Fredette przebywał na boisku przez 43 minuty. Trafił 24 z 34 rzutów z gry, w tym siedem z 10 za trzy punkty oraz wykorzystał 20 z 21 wolnych. Ponadto zapisał na koncie osiem zbiórek, siedem asyst i cztery przechwyty.

Po jego trafieniu na 7,2 s przed końcową syreną Sharks objęli dwupunktowe prowadzenie, ale celną "trójką" zdołał odpowiedzieć Jackson, były gracz m.in. Dallas Mavericks.

W pierwszej połowie niedzielnego spotkania Fredette zdobył tylko 13 "oczek", zaś w drugiej 62, w tym 40 w ostatniej kwarcie. Rekord punktowy chińskiej ligi należy od stycznia 2015 roku do Erricka McColluma - 82.

Fredette występuje trzeci sezon w Chinach. W pierwszym odnotował 73-punktową zdobycz, ale tamten mecz zakończył się dopiero po dwóch dogrywkach.

Wcześniej kilka lat spędził na parkietach ligi NBA w barwach Kings, Bulls, Pelicans i Knicks. Przed rozpoczęciem tego sezonu Sharks przegrali w sparingu z Houston Rockets 86:128, a Fredette zdobył 41 pkt.