Premier był pytany dziś w Polsat News, jakie - w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości - jest jego marzenie o Polsce.

To jest marzenie o Polsce nowoczesnej, szczęśliwej, która potrafi ze sobą rozmawiać, bo wydaje mi się, że ludzie tego chcą, żebyśmy nawet jeżeli się różnimy zdaniami, nie zgadzamy się z czymś, to żebyśmy potrafili od czasu do czasu zasiąść, nie tylko na Wigilii, nie tylko od wielkiego dzwonu, od wielkiego święta, choć akurat dziś jest takie przewspaniałe święto, żebyśmy potrafili z mozołem wypracować czasem jakiś trudny kompromis i go realizować

- powiedział szef rządu.

Podkreślił, że "Polska potrzebuje unowocześnienia, Polska ma szanse w ciągu kilkunastu lat dokonać tego, czego zawsze chcieliśmy, a nigdy tego nie dokonaliśmy, czyli dogonić bogatszy Zachód".

- Wszyscy w sercu mamy biało-czerwoną flagę. Trzeba obniżyć temperaturę sporu politycznego. Jedni szukają różnic, inni próbują budować. Zapraszam do dyskusji, zapraszam na Biało Czerwony Marsz, wszystkich zapraszam do wspólnego świętowania - mówił.