Jak widać, w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości angażują się wszyscy. Do tej pory widzieliśmy już wiele filmów z różnych stron świata, w których często w kreatywny sposób dawano do zrozumienia, że Niepodległa Polska to wielka sprawa.

Zapowiedziano już, że na biało-czerwono rozbłyśnie między innymi krzywa wieża w Pizie, piramidy w Egipcie, czy statua Chrystusa w Rio de Janeiro. Ale już dziś napływają do nas sygnały z innych krajów, w którym pamiętają o naszej historii.

Dziś biało-czerwony orzeł z 2,5 tys. zniczy zapłonął polskimi barwami narodowymi na dziedzińcu Twierdzy Kijowskiej, gdzie członkowie organizacji polskich na Ukrainie, dyplomaci i ukraińscy przyjaciele Polski rozpoczęli obchody stulecia odzyskania niepodległości.

Na biało-czerwono rozświetlił się też ratusz w Tel-Awiwie.

- 11 listopada w przyjacielskim geście premier Estonii wraz z kilkoma swoimi ministrami uroczyście odśpiewa Mazurka Dąbrowskiego przed siedzibą Ambasady RP. Dziękuję za ten piękny gest! Aitäh!

- poinformował na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

Również ambasador Republiki Turcji w RP Tunc Ugdul, przewodniczący Polsko-Tureckiej Grupy Parlamentarnej Grzegorz Matusiak i Jej społeczność w Polsce świętowali dziś naszą niepodległość.

O Polsce pamiętali na Węgrzech, gdzie biało-czerwone flagi powiewają licznie w najbardziej uczęszczanych miejscach w Budapeszcie.

O Niepodległej pamiętają też nasi przyjaciele Amerykanie.

A to jeszcze nie koniec. Jutro w ponad 30 miejscach na całym świecie, najbardziej charakterystyczne budowle i miejsca rozbłysną na biało- czerwono!