,"Jest to solidarna akcja skierowana do mediów i konsumentów, której głównym celem jest zjednoczenie Polaków w tak szczególnym dla nas czasie za pomocą symbolicznego owocu, jakim jest jabłko"

- napisano w komunikacie.

Jabłka będą rozdawane w piątek 9 listopada w Warszawie (pod Rotundą w godz. 10-14) i Lublinie (Plac Litewski w godz. 10-14)

"Będziemy zachęcać Rodaków do patriotyzmu konsumenckiego i zjedzenia 100 jabłek w ciągu 100 dni dla Niepodległej Polski. Każdy, kto tego dnia odwiedzi nasze stoisko, otrzyma wyśmienite jabłka o niepowtarzalnym smaku pochodzące z polskich sadów"

- informuje Związek.

Sadownicy poprzez to działanie chcielibyśmy przekonać polskiego konsumenta, aby w przyszłości dokonywał świadomych zakupów i wybierał tylko polskie owoce, które są przede wszystkim smaczne, wyprodukowane z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa i zawierają mnóstwo wartości odżywczych.

"Polska jest idealnym miejscem do uprawy owoców, ze względu na specyficzne warunki klimatyczne – czyli słoneczne, ciepłe dni i zimne noce, dzięki którym nasze jabłka mają niepowtarzalny, słodko-kwaśny smak. Nie skosztujecie go w owocach importowanych. W dobie kryzysu, w jakim znaleźli się obecnie polscy sadownicy, gorąco zachęcam do wspierania rodzimej produkcji i polskich sadowników"

- zaapelował prezes Związku Sadowników RP Mirosław Maliszewski.