Komisja Europejska szacuje, że w 2018 r. PKB Polski wzrośnie o 4,8 proc. O tyle samo według niej polska gospodarka wzrosła w 2017 r. Ponadto KE podwyższyła prognozy wzrostu gospodarczego dla Polski, a obniżyła dla całej UE.

W rozmowie z Niezalezna.pl minister inwestycji i rozwoju, Jerzy Kwieciński podkreślił, że "to kolejna dobra wiadomość dla Polski".

Pokazuje ona, że bardzo wiele instytucji międzynarodowych, instytucji finansowych podwyższa prognozy wzrostu gospodarczego dla Polski, ale też wystawia nam coraz lepszą opinię – na temat stanu polskiej gospodarki, ale również perspektyw na przyszłość. Cieszy to, że eksperci ekonomiczni KE również do tego grona dołączyli – dodał.

Minister przypomniał, że "jesteśmy na pewno tym krajem w UE, który w tym roku będzie miał jeden z największych wzrostów gospodarczych, a na pewno jesteśmy tym krajem spośród dużych gospodarek unijnych – obecnie jesteśmy szóstą, a niedługo będziemy piątą gospodarką w UE".

Znacznie większe znaczenie dla gospodarki europejskiej maja tego typu zmiany, w przypadku Polski jako większej gospodarki, aniżeli mniejszych gospodarek. Z punktu widzenia skali ten wzrost jest raczej nie wielki, tak jak np. w przypadku Malty, która ma też bardzo duży wzrost gospodarczy – zakończył minister Kwieciński.