Wczoraj ustępująca prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz swoją skandaliczną decyzją rozwścieczyła niemalże wszystkich Polaków - zdecydowała o zakazaniu organizacji przez środowiska narodowe Marszu Niepodległości. 

Na szczęście premier Mateusz Morawiecki wraz z prezydentem Andrzejem Dudą znaleźli szybką odpowiedź na pomysł prezydent stolicy. Marsz Niepodległości się odbędzie! I zorganizuje go państwo. 

Na twitterowym profilu Kancelarii Premiera opublikowano dziś wyjątkowy spot, w którym premier zachęca abyśmy wszyscy, bez względu na wszelkie różnice poglądowe, 11 listopada poszli pod biało-czerwoną flagą, by uczcić Niepodległą.

Szanowni Państwo, Drodzy Rodacy. Taka rocznica zdarza się tylko raz. Rok 1918 był dla naszego narodu świtem. Świtem, który rozjaśnił długą, bo trwającą 123 lata noc zniewolenia. Pokażmy, że ta wytęskniona wolność, która przed stu laty wypełniała polskie domy, ulice, rynki i pola, jest dziś obecna w naszych sercach. To dzięki wolności i niepodległości możemy budować lepszą Polskę, dla naszych dzieci, wnuków i przyszłych pokoleń. 11 listopada bądźmy razem, pod biało-czerwoną flagą pamiętając, że Polskę odbudowały podobieństwa, a różnice zeszły na dalszy plan. Niech tym co nas łączy będzie radość z Polski i duma z polskości. Dzielmy się tym na obchodach stulecia niepodległej Polski w naszych miastach, miasteczkach i wioskach. A wieczór 11 listopada też będzie wyjątkowy. Rozświetlimy całe niebo nad Warszawą na biało-czerwono. Pokażmy naszą dumę z Niepodległej

- mówi premier w spocie.

My się do tego apelu przyłączamy. Pokażmy, że jesteśmy dumni z Niepodległej!