Sto lat temu, po 123 latach niewoli, nastąpił dzień w którym Polska powróciła na mapę Europy. Okazję tę postanowiliśmy uczcić występem pianisty prof. dr hab. Marka Drewnowskiego. Projekt ma na celu m.in. upowszechnienie, szczególnie wśród polskiej młodzieży dziedzictwa kulturowego Polski w postaci klasycznej muzyki największych polskich kompozytorów. Wydarzenie poprowadzi Tadeusz Deszkiewicz.

- informują organizatorzy.

Artysta zagra utwory wspaniałego naszego mistrza Fryderyka Chopina oraz Ignacego Jana Paderewskiego, który był w swoich czasach tak popularny, jak dla dzisiejszych Madonna albo Lady Gaga. Warto przypomnieć, że na koncerty Paderewskiego przychodziły tłumy. Grał na stadionach. Jego trasa koncertowa w ramach recitalu fortepianowego znalazła się w księdze rekordów Guinnessa. Odgrywał najdroższe koncerty pianistyczne na świecie. 

- mówi Sławomir Sokołowski z Teatru Palladium.

Koncert sfinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021. Patronem medialnym wydarzenia jest portal Niezalezna.pl.