Marsz będzie miał charakter uroczystości państwowych. Szybka decyzja prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego, że organizacją marszu zajmie się rząd, a Prezydent Andrzej Duda obejmie wydarzenie Patronatem Narodowym, zmobilizowała Polaków, którzy będą chcieli pokazać wszystkim zaprzańcom, jak rozumieją patriotyzm i miłość do ojczyzny

- czytamy w oświadczeniu Klubów "Gazety Polskiej".

To niesłychane, co się stało! Wszędzie na świecie ludzie, którzy mają za nic swój kraj, swoich obywateli, nie mogliby uczestniczyć w życiu publicznym, a ich obecność wywoływałaby zażenowanie i niesmak. To, że tak się nie dzieje, staje się wręcz niebezpieczne dla Polski. Proszę wszystkich członków Klubów „Gazety Polskiej” o wzięcie udziału w Marszu Niepodległości. Pokażmy wszystkim zaprzańcom, że jesteśmy razem, że razem obronimy Polskę przed ludźmi, którzy mówią, że „Polskość to nienormalność"

- apeluje Ryszard Kapuściński.


Rzecznik prezydenta Błażej Spychalski poinformował, że Marsz rozpocznie się w niedzielę o godz. 15 i przejdzie trasą, którą miał przejść Marsz Niepodległości.

Decyzja o organizacji marszu zapadła podczas spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z premierem Mateuszem Morawieckim. Marsz ma mieć charakter uroczystości państwowej; jego organizacją zajmie się rząd.

Wcześniej prezydent zaprosił szefa rządu na konsultacje w związku z decyzją prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz o zakazie organizacji w niedzielę 11 listopada Marszu Niepodległości.