Głównym bohaterem "Breaking Bad" jest Walter White (Bryan Cranston), nauczyciel chemii mieszkający w Nowym Meksyku wraz z żoną (Anna Gunn) oraz nastoletnim synem (RJ Mitte) cierpiącym na porażenie mózgowe. Kiedy u Waltera zostaje zdiagnozowany rak w trzecim stadium, lekarze rokują, że pozostały mu dwa lata życia. Dzięki tym prognozom Walter wyzbywa się wszelkich lęków i pragnąc zabezpieczyć swoją rodzinę finansowo decyduje się wkroczyć do niebezpiecznego świata narkotyków i zbrodni. Serial ukazuje jak śmiertelna diagnoza jaką postawiono White'owi, zwyczajnemu mężczyźnie z typowymi, codziennymi problemami zmienia go z łagodnego domatora w trzon narkotykowej branży.

Jak donosi portal The Hollywood Reporter, wiele wskazuje na to, że fani serii mogą liczyć na film oparty na "Breaking Bad". Autorem scenariusza jest twórca serialu Vince Gilligan, a roboczy tytuł produkcji to "Greenrier". Szczegóły na razie nie są znane - nie wiadomo, czy film będzie kontynuacją, czy kolejnym prequelem "Breaking Bad".

Serial "Breaking Bad" doczekał się aż 5 sezonów i prequela pt. "Zadzwoń do Saula". Odtwórcy głównych ról - Bryan Cranston i Aaron Paul zostali obsypani nagrodami, a sam tytuł zdobył m.in. szesnaście nagród Emmy i Złoty Glob dla najlepszego serialu.