Rozwiązanie 3D NAND ma stać się dominującą technologią flash i zwiastuje lepszą wydajność oraz pojemność dysków. Seria dysków półprzewodnikowych (SSD) Innodisk 3D NAND została opracowana w celu sprostania najbardziej rygorystycznym wymaganiom pod względem wytrzymałości i wydajności na rynku przemysłowym.
 
Seria wykorzystuje rozwiązanie Toshiba 3D TLC NAND flash klasy przemysłowej ze znamionowym cyklem P/E na poziome 3000, co gwarantuje długą żywotność, natomiast własne oprogramowanie firmware pozwala na zastosowania przemysłowe. Dyski SSD wykorzystują bezpośredni zapis i tym samym eliminuję potrzebę korzystania z cache SLC, co może prowadzić do spadku wydajności dysków SSD i zwiększenia poziomu cyklów P/E. Co więcej, oprogramowanie firmware można dostosować w znacznym stopniu do różnych specjalnych wymagań.
 
Seria obejmuje dwie linie produktów: 3TE7 bez pamięci DRAM i 3TG6-P ze zintegrowaną pamięcią DRAM z kontrolerem Marvell. Linie produktów dostępne są w pojemności odpowiednio do 1 TB i 2 TB. Oba modele można zainstalować wraz z trio technologii stabilizujących firmy Innodisk: iCell™, iPower Guard™ i iData Guard™, co jeszcze bardziej zwiększa integralność danych w środowiskach z częstymi wahaniami napięcia.
 
Dyski SSD 3D NAND wykorzystują rozwiązanie End-to-End Power Path Protection, które gwarantuje poprawę błędu w każdym punkcie transferu danych do hosta i wewnątrz dysków. W przypadku bardziej wrażliwych danych dostępne są dyski z szyfrowaniem AES i własnym oprogramowaniem, co ułatwia wdrażanie i zarządzanie dyskami.