Leszczyński teatr przez kilka miesięcy zabiegał o zgodę na wystawienie "Seksmisji" na swojej scenie. Wreszcie Juliusz Machulski zaakceptował pomysł i na początku czerwca została podpisana umowa. Od razu też ruszyły przygotowania. Ponieważ obsada "Seksmisji" jest dość liczna, dlatego teatr zdecydował się na przeprowadzenie castingu. W odpowiedzi napłynęło prawie 200 zgłoszeń, z czego na przesłuchania na początku lipca zaproszono około 60 zawodowych aktorek i aktorów. 

Do Leszna przyjechali absolwenci praktycznie wszystkich szkół teatralnych w Polsce. Część z nich ma już na swoim koncie doświadczenia teatralne, w tym występy na scenach renomowanych teatrów. Grali także w serialach, filmach, reklamach. Zgłosili się przede wszystkim młodzi artyści - tuż po szkole lub z kilkuletnim doświadczeniem. Nie zabrakło jednak aktorów z dużo większym doświadczeniem, a także osób pochodzących z regionu - z Leszna i Góry. 

Przesłuchania trwały dwa dni. Głos decydujący przy wyborze obsady miała Joanna Drozda, której dyrektor Teatru Miejskiego w Lesznie powierzył wyreżyserowanie "Seksmisji". Tytułowe męskie role Alberta i Maksa zagrają Piotr Wątroba i Bartosz Mikulak, a ich finałowe partnerki - Lamię i Emmę - Angelika Kujawiak i Weronika Asińska. Do udziału w spektaklu reżyserka Joanna Drozda zaprosiła także bardzo znaną i cenioną aktorkę - Dorotę Stalińską , która zagra Bernę, szefową Archeo - jednej z organizacji podziemnego państwa kobiet. Na scenie pojawi się także Mike Urbaniak - dziennikarz kulturalny i felietonista „Wysokich Obcasów” (dodatku do „Gazety Wyborczej”), weekendowego magazynu Gazeta.pl oraz „Vogue”, który wystąpi w roli Ekscelencji. 

Chcę, aby sceniczna wersja "Seksmisji" była przedstawieniem zachowującym wszystko to, co najważniejsze w scenariuszu filmowym Juliusza Machulskiego, ale w wykonaniu młodych aktorów

- zaznacza reżyserka, Joanna Drozda.