Jak podaje Fundacja Republikańska, kwestie podatkowe i prawne są przedmiotem badań i analiz prowadzonych przez ten organ od samego początku istnienia. "Jednym z celów statutowych Fundacji jest dbałość o rozwój gospodarczy Polski, co realizowane jest między innymi poprzez analizowanie i współtworzenie rozwiązań legislacyjnych oraz promowanie tych, które realizują ideę dobra wspólnego" - czytamy.

Nie bez powodu obecnie jednym z najważniejszych zadań Ministerstwa Finansów jest uszczelnianie systemu podatkowego i walka z luką podatkową. Dziesiątki miliardów złotych zamiast zasilać budżet państwa w latach 2008-2015 trafiały do kieszeni nieuczciwych przedsiębiorców. Dlatego też tak istotne jest tworzenie adekwatnych rozwiązań prawnych, które umożliwią minimalizację strat Skarbu Państwa, a tym samym przyczynią się do wzrostu gospodarczego Polski i wzrostu jakości życia Polaków

- podaje Fundacja.

I przedstawia prezentację będącą podsumowaniem najważniejszych działań uszczelniających system podatkowy w Polsce i efekty tych działań. Prezentacja została opracowana przez Fundację Republikańską we współpracy z Ministerstwem Finansów.

Cały raport do pobrania TUTAJ