Szugajew wypowiadał się w czasie wizyty w Rosji prezydenta Egiptu Abd el-Fataha es-Sisiego, który spotkał się w Soczi z prezydentem Władimirem Putinem. Szef FSWTS powiedział, że Rosja i Egipt prowadzą rozmowy na temat dostaw śmigłowców i że temat ten jest aktywnie omawiany.

Ponad rok temu Rosja wygrała przetarg na dostarczenie śmigłowców dla francuskich okrętów desantowych typu Mistral, które miały być zakupione przez Moskwę, lecz ostatecznie trafiły do Egiptu. Ka-52K zostały zaprojektowane z myślą o mistralach. Putin na konferencji prasowej z Sisim relacjonował, że rozmowy dotyczyły także rozwoju współpracy wojskowo-technicznej Rosji i Egiptu. Obaj prezydenci obejrzeli prezentację dotyczącą możliwości rosyjskiego przemysłu obronnego.

Prezydent Rosji zapewnił też, że Moskwa nadal będzie wspólnie z Egiptem "poszukiwać sposobów rozwiązania kryzysu politycznego w Libii i odbudowania jej suwerenności i integralności terytorialnej". Egipt i Rosja koordynują swoje działania w kryzysie libijskim.