„Bardzo się cieszymy, mogąc przedstawić Czytelnikom owoc ciężkiej pracy rzeszy ludzi z Wilna i z Warszawy – nowe, magazynowe wydanie „Kuriera Wileńskiego”, drukowane w kolorze i tworzone według najlepszych wzorców kolorowych tygodników”

- zapowiada sam „KW”, który jest jedyną polską codzienną gazetą wydawaną poza granicami Polski i od 2016 r. współpracuje z Działem Świat w dzienniku „Gazeta Polska Codziennie”.

CZYTAJ WIĘCEJ: Współpraca „Codziennej” z „Kurierem Wileńskim”. Nasi autorzy w polskim dzienniku na Litwie

„Marzenie o kolorze towarzyszy nam od prawie dwudziestu lat. Zdarzały się chwile, że brakowało tylko trochę, by je zrealizować, ale okrutne zrządzenia losu i ludzi stawały na przeszkodzie. Jednak wierzyliśmy w to marzenie i nie pozwalaliśmy mu zgasnąć – aż udało się je zrealizować w magazynowym wydaniu „Kuriera Wileńskiego”, który ukaże się w niezmienionej cenie”

- pisze zespół „Kuriera Wileńskiego”.

Nasz nowy Magazyn będzie miał stworzoną od podstaw przez najlepszych specjalistów szatę graficzną, która niczym nie odbiega od najpopularniejszych wydawnictw. Nowe, sobotnie wydanie naszego dziennika, tworzone dzięki współfinansowaniu przez Senat RP w ramach sprawowania opieki nad Polonią i Polakami za granicą, jest tworzone przez połączone zespoły „Kuriera Wileńskiego” i „Gazety Polskiej”, pod technicznym patronatem Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie”. W ten sposób nie tylko tworzymy lepsze media, wymieniamy się nie tylko tekstami, ale też doświadczeniem i wiedzą na temat Polaków na Litwie oraz historii Wileńszczyzny.

Cieszymy się, że możemy dostarczać naszym Czytelnikom coraz lepszy medialny produkt. Z całą pewnością, dzięki dalekowzrocznej strategii Senatu RP, zaprezentujemy jeszcze wiele dobrych zmian na korzyść naszych Czytelników”

- czytamy.