Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Ostrołęce dziś pogratulowali Grzegorzowi Łomaczowi zdobycia tytułu mistrza świata. Ubrani w bialo-czerwone stroje pozowali do zdjęć z transparentami przygotowanymi na tę okazję. Kiedyś w tym budynku mieściła się Szkoła Podstawowa nr 7, w której naukę rozpoczął Grzegorz Łomacz, dziś 31-letni rozgrywający reprezentacji Polski. W tej samej szkole uczył się też śp. Arkadiusz Gołaś, od Łomacza starszy o 6 lat.

Szczególnie dumny był pierwszy trener Grzegorza Łomacza.

To bardzo, przyjemne i miłe. Dumny jestem z tego, że to ostrołęczanin, a że miałem przyjemność być jego pierwszym trenerem i dać mu podstawy siatkarskie i fizyczne, to tym bardziej to cieszy. Łezka się w oku kręci, że to taki sukces. Grzesiek był wzorem młodego sportowca, mówię zupełnie szczerze. Był bardzo dobrym uczniem, radził sobie w szkole, a jeżeli chodzi o trener to był to wzór do naśladowania. Swoim przykładem dawał dodatkową motywację do pracy.

- powiedział Norbert Majkowski, który do dziś szkoli adeptów siatkówki w klubie UKS Olimp Ostrołęka.

Społeczność szkolna przekazuje Grzegorzowi Łomaczowi specjalne życzenia. Publikujemy je poniżej.

Mamy Mistrza Świata, który spełnił swoje siatkarskie marzenia!
"Możesz, więc fruń po swoje marzenia" - A. Gołaś

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 5 w Ostrołęce, pierwszy trener Norbert Majkowski, Rada Pedagogiczna oraz adepci piłki siatkowej gratulują zdobycia tytułu Mistrza Świata wychowankowi UKS Olimp Ostrołęka Grzegorzowi Łomaczowi. Jesteśmy dumni z Twoich osiągnięć. To dla nas ogromny zaszczyt, że uczyłeś się w naszym Gimnazjum. Mamy nadzieję, że wychowamy Twoich następców. Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy. Wierzymy, że spełnisz swoje marzenia. Gratulujemy! Jesteśmy dumni z naszego mistrza świata!