Piotr Kaleta poinformował, że Kalisz nie uczestniczy w żadnym programie rządowym, a jako przykład wskazał na program Mieszkanie Plus. Tymczasem – jak podkreślił, w Kaliszu są dwie lokalizacje, na których może powstać łącznie 600 mieszkań.

Chodzi o tereny przy ulicach Melcera Henryka i Stawiszyńskiej, które jak poinformował obecny na konferencji wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń, są własnością Skarbu Państwa oraz Agencji Nieruchomości Rolnych.

„Inwestycje na etapie projektowania można zacząć już w przyszłym roku, ale żeby do tego doszło, potrzebna jest współpraca samorządu z rządem” – powiedział wiceminister i wskazał na Piotra Kaletę, jako kandydata PiS na prezydenta, który „jest sprawdzonym człowiekiem, wiarygodnym w swoim postępowaniu i daje gwarancję realizacji programu wyborczego, bo nasz rząd jest wiarygodny w skali kraju”.

Soboń podkreślił, że rząd „niezwykle poważnie” traktuje samorząd jako partnera w zakresie polityki mieszkaniowej.

Wiceminister przypomniał, że w Polsce brakuje ok. 2,5 mln mieszkań i „takich mieszkań dostępnych cenowo brakuje również w Kaliszu” – oświadczył.

Piotr Kaleta powiedział, że dlatego postanowił kandydować na prezydenta, ponieważ „o Kalisz trzeba dbać, sprawić, żeby mógł się odpowiednio rozwijać i stał się bardzo ważnym ośrodkiem, nie tylko w Wielkopolsce"