W pierwszym secie biało-czerwoni pokazali, że nie zamierzają przestraszyć się gospodarzy i do tego spotkania podeszli bez żadnych kompleksów. Przewaga biało-czerwonych rosła z każdą minutą i wygrali oni seta różnicą 11 punktów. W drugiej odsłonie zwyciężyli Bułgarzy, lecz w kolejnych setach do gry znów wrócili nasi siatkarze. 

Podopieczni Vitala Heynena grali momentami na takim luzie, że pozwolili sobie m.in. na taką akcję, która jest już szeroko komentowana na całym świecie. Popatrzmy:

Fazę grupową biało-czerwoni skończyli z kompletem zwycięstw i kompletem 15 punktów. Polacy wygrali 3:1 z Kubą, 3:0 z Portoryko, 3:1 z Finlandią, 3:0 z Iranem i 3:1 z Bułgarią. 

Na drugi etap MŚ Polacy pozostaną w Warnie. Rywalizować będą teraz w grupie H. Wiadomo już, że na tym etapie ich rywalami będą Argentyńczycy i Francuzi. Stawkę uzupełnią Rosjanie lub Serbowie, którzy obecnie walczą w bezpośrednim spotkaniu.

Mecze drugiej rundy rozgrywane będą w dniach 21-23 września. Do trzeciej awansują zwycięzcy czterech grup oraz dwie ekipy z najlepszym bilansem. Na tym etapie liczyć się będą wyniki zanotowane w pierwszej fazie zmagań.

Bułgaria - Polska 1:3 (14:25, 25:23, 22:25, 23:25)

Polska: Fabian Drzyzga, Piotr Nowakowski, Bartosz Kurek, Artur Szalpuk, Michał Kubiak, Jakub Kochanowski, Paweł Zatorski (libero) oraz Damian Schulz, Grzegorz Łomacz, Aleksander Śliwka.