Błaszczak od piątku przebywa z wizytą w Stanach Zjednoczonych, gdzie m.in. odbył spotkania na Kapitolu i w Pentagonie, podczas których rozmawiał o polsko-amerykańskiej współpracy w dziedzinie bezpieczeństwa, w tym o stałej obecności wojsk amerykańskich w Polsce.

Jak poinformowało w niedzielę MON na Twitterze, minister spotkał się z bohaterami II wojny światowej w Muzeum Czynu Zbrojnego Polonii Amerykańskiej w Nowym Jorku.

"W trakcie spotkania, H.Knapczyk (Helena Knapczyk, z Korpusu Pomocniczego Pań przy Stowarzyszeniu Weteranów Armii Polskiej) poprosiła szefa MON, aby kolejnym pokoleniom na całym świecie przypominać historię Polski"

- podało ministerstwo. W spotkaniu uczestniczył także naczelny komendant SWAP w Ameryce Wincenty Knapczyk.

Podczas wizyty w muzeum Błaszczak zapewnił weteranów, że - jak podkreśliło MON - "Polacy nigdy nie zapomną o tych, którzy walczyli o wolność i poświęcili swoje życie dla Polski". "Zrobimy wszystko, by młode pokolenia dobrze znały losy polskich bohaterów" - dodano.

"Dzięki państwa miłości i oddaniu ojczyźnie, dzięki heroicznej postawie w czasie II wojny światowej dziś nasza ojczyzna istnieje, i dziś możemy świętować setną rocznicę odzyskania niepodległości"

- powiedział szef MON weteranom.