Na konferencji prasowej pod opolskim ratuszem o decyzji RdO na temat poparcia w walce o fotel prezydenta Opola wicewojewody Violetty Porowskiej poinformował jego przewodniczący Krzysztof Drynda.

"Mieszkańcy oczekują, żebyśmy wspólnie, czasem również ponad podziałami, rozmawiali o dobru obywateli i rozwoju miasta. Wierzę gorąco w wygraną Violetty Porowskiej. Z punktu widzenia naszego komitetu to będzie gwarancja dobrej współpracy w radzie miasta i realizacji postulatów, z którymi Razem dla Opola idzie do tegorocznych wyborów"

- powiedział Drynda.

Obecna na konferencji wicewojewoda Porowska zapewniła, że docenia wsparcie komitetu obywatelskiego, który stał się znany w mijającej kadencji dzięki takim programom, jak Zielone Opole, czy propozycji poprawienia dostępności mieszkańców do komunikacji miejskiej.

"To dla mnie zaszczyt, że mój program znalazł poparcie ze strony komitetu obywatelskiego, który jest blisko ludzi i ich problemów. To dowód na to, że ludzie wolą konkrety od ciągłych prezentacji przyszłych inwestycji, choćby nawet były w 3D, jak ma to miejsce w wykonaniu obecnego prezydenta miasta"

- podkreśla kandydatka Zjednoczonej Prawicy.

Kilka dni temu poparcia Porowskiej udzielił wicepremier Jarosław Gowin - przewodniczący Porozumienia, którego członkowie wchodzą w skład Razem dla Opola. Jak zapewniał, stowarzyszenie RdO nie jest sygnatariuszem umowy zawartej podczas ogólnokrajowej konwencji samorządowej w Warszawie przez partie Zjednoczonej Prawicy i jako takie może wystawić własnego kandydata na prezydenta. Gowin wyraził nadzieję, że chociaż stowarzyszenie wystawia własną listę do rady miasta, to zrezygnuje z planów samodzielnej walki o fotel prezydenta i poprze kandydatkę Zjednoczonej Prawicy.

Oprócz Violetty Porowskiej o funkcję prezydenta Opola ubiegają się też: Barbara Kamińska z Komitetun Obywatelskiego, Marcin Gambiec kandydat Mniejszości Niemieckiej i partii Razem, poseł Paweł Grabowski z Kukiz'15 i Apolonia Klepacz z SLD