Szefowa Fundacji Otwarty Dialog Ludmiła Kozłowska - obywatelka Ukrainy i prezes Fundacji Otwarty Dialog - została deportowana z terytorium Unii Europejskiej do Kijowa 14 sierpnia przez alert, jaki polskie władze zamieściły w Systemie Informacyjnym Schengen (SIS). Gdy przyleciała do Brukseli, gdzie fundacja ma biuro, okazało się, że nie może przekroczyć granicy - została wpisana na listę osób do wydalenia ze strefy Schengen (alert w Systemie Informacji Schengen - SIS) przez władze polskie.

Wczesnym rankiem we wtorek 11 września Ludmiła Kozłowska wylądowała w Berlinie, gdzie wczoraj wzięła udział w wysłuchaniu w niemieckim parlamencie. Podstawą wydania wizy był "interes narodowy Niemiec".

CZYTAJ WIĘCEJ: Ludmiła Kozłowska znów na terytorium UE. Na zaproszenie Niemców będzie atakować Polskę!

W kilkuminutowym przemówieniu w Bundestagu znalazło się miejsce głównie na gorzkie żale, dotyczące rzekomego "łamania praworządności" w naszym kraju.

CZYTAJ WIĘCEJ: Kozłowska w Bundestagu - to skandaliczna sytuacja. "Ta pani jeszcze pluje na Polskę"

Żona Bartosza Kramka pojawiła się w Berlinie z jasnym przekazem - by zaatakować demokratycznie wybrany polski rząd. Od początku chciała robić z siebie ofiarę, oskarżając członków rządu o utrudnianie pracy jej fundacji. 

Dziękuję za waszą pomoc. To nie tylko wsparcie dla mnie i mojego męża, ale też dla wszystkich, którzy walczą o wolność w Polsce. Nie wiem jaka będzie moja przyszłość. Tym bardziej dziękuję za szansę, jaką otrzymałam. 

 - mówiła do niemieckich polityków. A ci wtórowali jej twierdząc, że... "Polska demokracja zmierza ku upadkowi".

CZYTAJ WIĘCEJ: Bezczelność Kozłowskiej przechodzi wszelkie granice... Nadawała na Polskę w Berlinie!

Sprawę Kozłowskiej skomentował dzisiaj na antenie TVP Info redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie" Tomasz Sakiewicz, przypominając, że jest ona "w interesie narodowym Niemiec - takie jest dokładnie uzasadnienie".

Jeżeli pani Ludmiła dziękuje panu Sikorskiemu, panu Szczerbie i innym za wjazd na terytorium Niemiec w interesie państwa niemieckiego, to znaczy, że ci ludzie realizują ściśle właśnie interesy niemieckie

 - stwierdził. 

Sakiewicz pytany o zgodę Niemiec na wydanie wizy tymczasowej na możliwość wjazdu na terytorium UE w sytuacji, gdy Polska ewidentnie (na podstawie raportu ABW) zgłaszała, że to wydarzyć się nie powinno - czy nie jest to przypadkiem czysta polityka wewnętrzna przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, ocenił, iż "nie tylko wewnętrzna".

To jest pokazywanie pewnego interesu imperialnego ze strony Niemców, którzy nie odzwyczaili się od tego, że sąsiadów traktują jak państwa gorszej kategorii, jakim trzeba narzucać własną wolę. Tylko w inny sposób. Kiedyś robili to politycy, którzy po prostu zawłaszczali sobie kraj, natomiast dzisiaj robi się to pod przykryciem praw człowieka, solidarności unijnej. Ale polityka jest ta sama - tu nic się nie zmieniło. Dobrze, że nie krwawa, ale bazująca na nierówności państw, a zwłaszcza wschodnich sąsiadów. Posługiwanie się tu panią Kozłowską jest niezwykle wygodnym narzędziem

- powiedział.