Nagrody Główne:

I nagroda (15 000 €) - Tomasz Ritter (Polska).

II nagroda ex aequo (10 000 €) - Naruhiko Kawaguchi (Japonia), Aleksandra Świgut (Polska).

III nagroda (5 000 €) - Krzysztof Książek (Polska).

Wyróżnienia (w kolejności alfabetycznej):

Dmitry Ablogin (Rosja), Antoine de Grolée (Francja).

Nagrody specjalne:

Nagroda za najlepsze wykonanie mazurków, ufundowana przez Polskie Radio (3000 €) - Krzysztof Książek (Polska).

Nagrody pozaregulaminowe: Nagroda dla pianisty reprezentującego Polskę najwyżej ocenionego przez Jury Konkursu ufundowaną przez PKN ORLEN (5 000 €) - Tomasz Ritter (Polska).

Nagroda dla laureata pierwszej nagrody regulaminowej Konkursu, ufundowana przez przedsiębiorstwo "Siemaszko" z siedzibą w Szczecinie (10 000 zł) - Tomasz Ritter (Polska).

Konkursową rywalizację rozpoczęło 3 września 30 pianistów z 9 krajów (16 z Polski, 4 z Japonii, 2 z Chin, 2 z Francji, 2 z Rosji i po 1 z USA, Ukrainy, Belgii, Rumunii). Spośród 15 muzyków, którzy uczestniczyli w przesłuchaniach drugiego etapu, 6 zakwalifikowało się do finału. Uczestnikom podczas finałów towarzyszyła Orkiestra XVIII Wieku pod batutą maestro Grzegorza Nowaka.

Koncert laureatów i ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 14 września w Sali Koncertowej Filharmonii Narodowej. Transmisję z tego wydarzenia będzie można śledzić w TVP Kultura, Programie Drugim Polskiego Radia oraz na kanale YouTube Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina.

Organizatorem I Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych jest Narodowy Instytut Fryderyka Chopina.