Jak poinformował Krzysztof Szczerski, w programie rozpoczynającej się 18 września wizyty przewidziane są ponadto rozmowy plenarne, spotkania prezydenta z amerykańskimi politykami w Senacie oraz spotkanie pierwszych dam - Agaty Kornhauser-Dudy i Melanie Trump.

Minister Szczerski dodał, że prezydent w Waszyngtonie wyda też koktajl z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, dla środowisk waszyngtońskich.

Szef gabinetu prezydenta zapowiedział na konferencji prasowej, że tematami rozmów prezydentów Polski i USA będą: bezpieczeństwo, geopolityka, współpraca polsko-amerykańska w dziedzinie wojskowości, współpraca sojusznicza między Polską a Stanami Zjednoczonymi w kwestiach bezpieczeństwa regionalnego i globalnego, kontakty gospodarcze, m.in. inwestycje amerykańskie w Polsce i wspólne możliwości zwiększenia obrotu handlowego między Polską a USA, w tym także w dziedzinie energetyki oraz kwestie, które "łączą politycznie Polskę i USA, jako dwa kraje członkowskie Rady Bezpieczeństwa ONZ"

Minister poinformował, że para prezydencka podczas pierwszej oficjalnej wizyty w Białym Domu zamieszka w rezydencji gościnnej prezydentów USA Blair House.

- Będzie zatem to pełna pod tym względem, formalna wizyta polskiego prezydenta, polskiej pary prezydenckiej w USA, zgodnie z planem, jaki założyliśmy. Mówiliśmy od dłuższego czasu o tym, że chcemy, żeby ta wizyta polskiego prezydenta odbyła się jesienią tego roku - przypomniał Szczerski.