Od rana przedstawiciele opozycji próbowali obrzydzić Polakom Święto Wojska Polskiego. Swoisty "festiwal" rozpoczął minister obrony w gabinecie cieni Tomasz Siemoniak, który spekulował w ironiczny sposób, co powie dziś Prezydent.

CZYTAJ WIĘCEJ: Nawet dziś nie mogą się powstrzymać? W dniu wielkiego święta, "totalni" od rana politykują

Następnie atak przypuścił były wiceszef MON Czesław Mroczek, który w programie "Minęła 8" w TVP Info, krytykował polską armię. 

CZYTAJ WIĘCEJ: Oni naprawdę nie potrafią świętować? Ten "popis" Mroczka w TVP Info zostanie na długo w pamięci

Jakby tego było mało Schetyna z Lubnauer i Trzaskowskim zorganizowali konferencję prasową, podczas której oświadczyli, że "prawdziwe święto" będzie dopiero wtedy, jak oni wygrają wybory.

CZYTAJ WIĘCEJ: "Festiwal" totalnej opozycji trwa w najlepsze. Robią wszystko, by zepsuć Polakom wielkie święto?

Na szczęście, chyba mało kto słucha bredni totalnej opozycji, bo frekwencja na wszystkich uroczystościach była znakomita. Na defiladę przybyły tłumy warszawiaków i przyjezdnych.

O takiej frekwencji na marszach KOD-u opozycja może tylko pomarzyć, co zauważyli niektórzy internauci.

 

 

15 sierpnia przypada rocznica zwycięskiej dla Polski bitwy w wojnie 1920 roku. Dzień ten został ogłoszony świętem Wojska Polskiego w 1923 r. i pozostawał nim do roku 1947. Później dzień wojska obchodzono 12 października, w rocznicę bitwy pod Lenino. Od 1992 roku święto Wojska Polskiego ponownie jest obchodzone w połowie sierpnia.  

Zapraszamy do oglądania naszej transmisji na żywo.