Meler zapowiedział, że program wyborczy stworzy wokół pięciu założeń programowych.

Czyli: "Sopot bez korków", "Sopot bezpieczny", "Sopot nowoczesny 2.0", "Sopot dla młodych" oraz "Sopot bliski seniorom". To są tematy, które do tej pory zostały w mieście najbardziej zaniedbane, w których potrzeba odświeżenia, świeżej krwi i nowego powiewu 

- podkreślił.

Uważamy, że wiele z tych spraw, najważniejszych dla Sopotu, da się załatwić w dobrej współpracy z rządem, z władzą centralną. Tymczasem, obecny prezydent Sopotu Jacek Karnowski ustawił się do rządu plecami, obraził się na rząd, bo nie jest z jego opcji, nie chce z nim w zasadzie rozmawiać i tych spraw załatwiać

- ocenił Meler.

Jego zdaniem, obecnie w Sopocie panuje "wyraźny marazm i zatrzymanie w rozwoju".

Sopot potrzebuje młodych, żeby się tu osiedlali i mieszkali tu z rodzinami, żeby miasto zaczęło żyć i przestało się wyludniać. My nie chcemy tutaj Monte Carlo, my nie chcemy tutaj Las Vegas. My chcemy tutaj mieć fajną wspólnotę mieszkańców. I do tego będziemy zmierzali, żeby zarówno seniorzy mieli zapewnione dobre warunki życia i wsparcie, jak również, żeby przyciągać do miasta młodych"

- dodał.

Meler zasiada w Radzie Miasta Sopotu od 2006 r. Ukończył Politechnikę Gdańską na Wydziale Budownictwa. Obecnie jest prezesem zarządu Energa Wytwarzanie S.A., jednej ze spółek-córek koncernu Energa.

Meler kandydował już dwukrotnie, bez powodzenia, na najwyższy urząd w Sopocie - w 2002 r. jako kandydat Ligi Polskich Rodzin, a w 2010 r. jako przedstawiciel PiS.