Lipiec na konferencji prasowej w Kielcach poinformował, że w niedzielnej konwencji udział wezmą m.in. premier Mateusz Morawiecki i minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, którzy przedstawią szczegóły Planu dla Wsi.

To dla nasz szczególny zaszczyt i wyróżnienie – podkreślił polityk PiS.

Lipiec zaznaczył, że nowy Plan dla wsi zakłada wsparcie dla rolników, na którym - jego zdaniem - skorzystają także mieszkańcy większych miejscowości.

Dzisiaj, polscy rolnicy, którzy produkują dobrą, zdrową żywność, są najsłabszym ogniwem w łańcuchu dostaw żywności od pola, aż po konsumencki stół. Rzecz sprowadza się do tego, żeby rolnicy mieli godziwą płacę za to, co wyprodukują na polskiej ziemi, a mieszkańcy miast, którzy są beneficjentami ich ciężkiej pracy, płacili za te produkty jak najniższe ceny

– mówił Lipiec.

Jak dodał, obecnie największym beneficjentem "tego, co się dzieje na polskiej wsi, a więc tego, co rolnicy wyprodukują na swojej ziemi", są pośrednicy.

My ten stan rzeczy chcemy zmienić, dlatego też został ogłoszony Plan dla Wsi – powiedział polityk PiS.

Lipiec odniósł się także do ostatniego sondażu IBRIS, z którego wynika, że w woj. świętokrzyskim jego partia może liczyć na 42 proc. głosów.

To z całą pewnością świadczy o tym, że PiS w woj. świętokrzyskim jest wiarygodnym środowiskiem politycznym. Dotrzymujemy naszych obietnic, staramy się być bardzo aktywnymi i być blisko naszych wyborców, co przełożyło się na to poparcie

– powiedział szef partii w regionie.

Członek sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, poseł PiS Marek Kwitek przekonywał, że rządowy program dot. wsparcia dla wsi jest bardzo dobrze przyjmowany wśród rolników i sadowników.

Musimy mieć świadomość, że ten i ubiegły rok pokazały, iż konieczna jest jednak ingerencja i pomoc państwa dla rolników w sytuacjach bardzo trudnych. Nie może być tak, że niewidzialna ręka rynku tylko ma regulować kwestie związane z popytem i podażą na tym rynku. Jest potrzebna opieka i pomoc państwa, czego przykładem może być tegoroczna susza

– powiedział Kwitek.

Konwencja rozpocznie się w niedzielę o godz. 13 na sandomierskim rynku.