W sobotę hucznie obchodziliśmy dziś 70. urodziny Antoniego Macierewicza - byłego szefa MON, wieloletniego działacza opozycji antykomunistycznej, a potem bojownika o w pełni wolne państwo polskie. Na urodzinowej gali, zorganizowanej przez media Strefy Wolnego Słowa, była rodzina oraz wielu przyjaciół i znajomych polityka. Wśród znakomitych gości byli m.in. Jarosław Kaczyński, Sławomir Cenckiewicz, Piotr Naimski i wielu, wielu innych.

CZYTAJ WIĘCEJ: 70. urodziny Antoniego Macierewicza ze Strefą Wolnego Słowa - FOTOGALERIA

Prezes Prawa i Sprawiedliwości nie szczędził ciepłych i pełnych szacunku słów dla Antoniego Macierewicza. W swoim przemówieniu wskazywał na ważne zadania, jakie stawały w przeszłości przed jubilatem - KOR, wyjaśnienie tragedii smoleńskiej, objęcie teki ministra obrony.

- Trzeba być niezwykle twardym, asertywnym człowiekiem, żeby rozstawać się z układem generalsko-pułkownikowskim, który funkcjonował. Dokonał tam rzeczy charakterystycznych, dzięki swojej osobowości i niezwykłej sile. Antoni Macierewicz jest człowiekiem, mimo godnej 70-tki, niezwykle młodzieńczym. Jego rówieśnicy zazdroszczą tego straszliwie, kiedy patrzą na te skoki z trampoliny czy z wieży. Jest jeszcze daleko do końca, Antoni jeszcze bardzo wiele dla Polski zdziała

mówił podczas sobotniej uroczystości prezes Kaczyński. 

Wspaniałej fecie na cześć Antoniego Macierewicza poświęciły dziś miejsce liczne tytuły prasowe, także te, które trudno określić mianem prorządowych. Jubileusz 70. urodzin byłego szefa MON znalazł się na "jedynkach" "Faktu" i "Super Expressu". Gazety prezentowały liczne fotografie, wskazując okazały tort będący ukoronowaniem uroczystości czy kwiaty i prezenty dla Antoniego Macierewicza od znakomitych gości.

Dużo miejsca poświęcono również obecności Jarosława Kaczyńskiego oraz jego płomiennemu przemówieniuO słowach prezesa PiS już w sobotę, tuż po wystąpieniu, pisały niemal wszystkie polskie portale informacyjne.

O uroczystości wspomniał także portal internetowy "Gazety Wyborczej" podkreślając... sprawność fizyczną byłego szefa MON. Chodzi tutaj o film, na którym Antoni Macierewicz wykonuje efektowny skok do wody. W mediach społecznościowych rozpowszechnił go Edmund Janniger.

"Formę Antoniego Macierewicza zachwalał podczas swojego przemówienia Jarosław Kaczyński. Prezes PiS mówił, że niektórzy mu jej zazdroszczą. Wspomniał też o skokach do wody z wieży, które są ponoć domeną Macierewicza"

- czytamy na stronie gazeta.pl.