Przed godziną trzecią otrzymaliśmy informację, że najprawdopodobniej w jednym z mieszkań na warszawskiej Woli doszło do wybuchu

- poinformowała podkom. Marta Sulowska z Komendy Rejonowej Policji w Warszawie.

Jak dodała, policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej, którzy udali się na miejsce zdarzenia, przeprowadzili przy udziale biegłego oględziny mieszkania, w którym najprawdopodobniej doszło do wybuchu.

Podjęto decyzję o ewakuacji mieszkańców, ale przed godziną szóstą nad ranem wszyscy bezpiecznie wrócili do swoich mieszkań - zapewniła.

Policjanci zatrzymali w związku z wybuchem jedna osobę

- poinformowała Sulowska.

W tej chwili wszystkie czynności na miejscu zdarzenia zostały już przez nas zakończone - zaznaczyła. Jak dodała, także ruch drogowy w okolicy kamienicy jest już przywrócony. - Nie ma tam żadnych utrudnień - zapewniła.

Sulowska odniosła się także do doniesień medialnych, według których policjanci mieli znaleźć w mieszkaniu niedopuszczalne substancje, w tym materiały pirotechniczne, mające być bezpośrednią przyczyną eksplozji.

"Skąd takie informacje - trudno mi powiedzieć" - podkreśliła.

My na miejscu zabezpieczyliśmy substancje, które się tam znajdowały, natomiast, jakie to są substancje i czy one były bezpośrednią przyczyną wybuchu - nie umiem w tej chwili na te pytania odpowiedzieć

- zaznaczyła.

Jak dodała, informacje o tym, co było bezpośrednią przyczyną wybuchu, wykażą dalsze czynności.

Będziemy badać przyczyny wybuchu, na tę chwilę tylko tyle mogę powiedzieć - podkreśliła