Program zawiera perły mistycznej poezji średniowiecza: pieśni i antyfony Hildegardy z Bingen, jednej z najważniejszych postaci w kulturze ówczesnej Europy. Niemiecka benedyktynka, której rady zasięgali współcześni jej władcy z papieżem włącznie, posiadała iście renesansową rozległość zainteresowań i umiejętności – od filozofii przez medycynę naturalną, na muzyce kończąc. Znaczącą część w jej dorobku stanowi sztuka – poezja, muzyka i malarstwo. Kompozycje Hildegardy, przeznaczone pierwotnie dla sióstr z własnego zakonu, wykonywane są w tym programie a cappella przez żeński zespół wokalny Flores Rosarum.

Zespół wokalny Flores Rosarum ("płatki róż") powstał w 2007 r. z umiłowania niezwykłego dzieła muzycznego średniowiecznej mistyczki Hildegardy z Bingen. Założycielką zespołu jest s. Susi Ferfoglia. Zespół skupia śpiewaczki profesjonalnie zajmujące się muzyką dawną oraz historycznymi praktykami wykonawczymi.

Wstęp na koncert wolny. Start: 21.07 o godz. 19, Kościół Opactwa w Tyńcu.

W dniach 21 i 22 lipca w Opactwie tynieckim odbędzie się również prezentacja rękopisu pergaminowego Antyfonarza opata Mścisława. Obiekt ten powstał przed 1409 rokiem i przez dwa dni odwiedzający Opactwo będą mieli unikalną możliwość obejrzenia tego niezwykłego oryginału.