Miniony rok to dla żołnierzy brygady wytężony czas służby – poligonów, ćwiczeń oraz misji poza granicami kraju. To także czas aktywnego udziału w życiu społecznym mieszkańców naszych miast, regionu oraz kraju. Za nami wiele wyzwań i pracy, a przed nami jest ich jeszcze więcej – powiedział podczas uroczystości dowódca 15. GBZ gen. bryg. Jarosław Gromadziński. Generał Gromadziński uhonorował odznaką pamiątkową 15. GBZ 129 zasłużonych Zawiszaków.

Trzeba przyznać, że miniony rok był szczególnie pracowity dla żołnierzy i pracowników resortu obrony narodowej brygady (…) udział w III zmianie Polskiego Kontyngentu Wojskowego na Łotwie w ramach eFP, intensywna współpraca z żołnierzami Batalionowej Grupy Bojowej NATO. Nie było takiego miesiąca, w którym nasi żołnierze nie wypełniali zadań na poligonie, brali udział w ćwiczeniach Tumak-17, Sapina-18, Łasica- 18, Puma-18, Bull Run, Saber Strike 18. (…) Zorganizowanych zostało sześć edycji kursu przywództwa WILK, podczas którego podoficerowie młodsi sprawdzali swoje charaktery. Zawiszacy brali udział w zawodach sportowych na wszystkich szczeblach Wojska Polskiego i nie tylko. W panteonie najlepszych sportowców mamy mistrza Europy w wyciskaniu sztangi leżąc, wielokrotną medalistę Mistrzostw Polski, Europy i Świata w kajakarstwie, czterokrotnego mistrza Wojska Polskiego w MMA, medalistów w różnego rodzaju biegach ekstremalnych, piłce nożnej, żeglarstwie oraz innych dziedzinach. (…) Działalność żołnierzy brygady to również udział w akcjach dobroczynnych 'Paczka dla Bohatera' czy 'Szlachetna Paczka'

 – powiedział gen. bryg. Jarosław Gromadziński, cytowany przez oficjalny portal giżyckiej brygady. 

Podczas apelu 100 Zawiszaków (dla uczczenia 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę) pod komendą kpt. Tomasza Dembińskiego zaprezentowało swoje umiejętności wyszkolenia walk wręcz z elementami ochrony VIP. Po defiladzie pododdziałów zaproszeni goście udali się do Klubu 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej, gdzie odbyło się uroczyste otwarcie Sali Kawaleryjskiej poświęconej Suwalskiej i Podlaskiej Brygadzie Kawalerii, z którymi związana jest historia 15. GBZ czytamy.