W tej formie „Dzienniczek” św. Siostry Faustyny trwa w sumie 30 godzin. W sposób poruszający, choć spokojny i mądry, całość przedstawia znana aktorka Halina Łabonarska. Swoim charakterystycznym głosem prowadzi ona słuchacza po kolejnych kartach „Dzienniczka”, a rytm jej narracji staje się przewodnikiem po tajemnicy Bożego Miłosierdzia.

W „Dzienniczku” święta siostra Faustyna opisała swoje niezwykle głębokie życie duchowe, sięgające samych szczytów zjednoczenia z Bogiem w zaślubinach mistycznych, opisywała zmagania i walkę ze słabościami ludzkiej natury oraz trudy związane z prorocką misją.

Dzięki wydaniu w formie audiobooka i interpretacji Haliny Łabonarskiej „Dzienniczek” zdecydowanie zyskał na sile przekazu. Trudne nieraz dla czytelników, niekiedy wydawać by się mogło enigmatyczne wypowiedzi mistyczki, dzięki interpretacji niezwykle ostatnio popularnej aktorki (Halina Łabonarska grała królową Jadwigę w serialu „Korona Królów”) brzmią jasno i logicznie. Przeżycia św. Siostry Faustyny wyrażone w postaci audiobooka, to pełna blasku forma wyznania wiary, której z pewnością może (powinna) posłuchać także osoba niewierząca. Świadectwo zyskało na sile, a „Dzienniczek” stał się drogowskazem życiowym. Odpowiada na pytania, jak mimo wielu przeciwności i utrapień żyć, gdzie jest Bóg, dlaczego cierpimy, po co się modlić i jak kochać. Jak postępować wobec tego wszystkiego, co przynosi nam życie.

Dzieło tym bardziej sugestywne, że uzupełnione raz przejmującą, raz kojącą muzyką Piotra Łabonarskiego, syna Haliny Łabonarskiej. Dzięki muzyce słuchacz zostaje wprowadzony w refleksyjny, modlitewny wręcz nastrój.

Audiobook składa się z trzech płyt, opakowanych w piękne i twarde etui. Zawiera 30 godzin nagrań, bowiem Halina Łabonarska prezentuje całość dzieła św. Siostry Faustyny.

Poniżej, specjalnie dla czytelników portalu niezalezna.pl prezentujemy fragment „Dzienniczka” w wersji audiobooka: