Antyterroryści z Wrocławia, funkcjonariusze Biura Operacji Antyterrorystycznych Komendy Głównej Policji i policjanci z CBŚP wcześnie rano w czwartek wkroczyli do mieszkań czterech podejrzanych mężczyzn. Wszystkich zatrzymali. W ich mieszkaniach znaleźli narkotyki i broń.

Zabezpieczyliśmy m.in. amfetaminę, kokainę, ecstasy, marihuanę, sterydy, środki anaboliczne, kastety, atrapę broni palnej oraz inne przedmioty stanowiące dowody w sprawie – powiedziała PAP kom. Iwona Jurkiewicz z CBŚP.

Według policji zatrzymani mieli się zajmować wprowadzaniem narkotyków na czarny rynek. Śledczy określają ich jako wyjątkowo niebezpieczną grupę. Miała działać od lutego, głównie we Wrocławiu i okolicznych miejscowościach. Jej członkowie w połowie czerwca w jednym z wrocławskich klubów nocnych mieli zaatakować ochroniarzy.

Grozili bronią palną, brutalnie pobili jednego z nich, łamiąc mu żuchwę – powiedziała kom. Jurkiewicz.

Czterej zatrzymani usłyszeli w piątek zarzuty.

Prokurator przedstawił im zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, zarzut pobicia oraz udziału w obrocie znaczną ilością narkotyków. Skierowaliśmy do sądu wnioski o tymczasowe aresztowanie podejrzanych. Posiedzenia odbędą się w sobotę – poinformowała prok. Małgorzata Klaus z Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu.

CBŚP nie wyklucza kolejnych zatrzymań w tej sprawie.