Polscy kibice przy "byle sukcesie" dostają "jakiegoś irracjonalnego obłędu i manii wielkości", a polskiego zwycięstwa w Mundialu "nie dałoby się wytrzymać". Tak twierdzi aktorka i reżyserka Krystyna Janda. 

CZYTAJ WIĘCEJ: Janda nie chce zwycięstwa Polski w Mundialu! A o polskich kibicach mówi: mania i irracjonalny obłęd

Do tych słów odnieśli się goście programu Michała Rachonia "Woronicza 17" w TVP Info.

Adam Andruszkiewicz, poseł Wolnych i Solidarnych przyznał, że "współczuje tej pani".

Nie rozumiem, o co chodzi: kiedy wygrywają nasi, to jest radość. Pamiętam, kiedy Polska wygrała z Niemcami, dwa dni trwała radość, wszyscy się cieszyli. To było pozytywne. Oby pani Janda była smutna, a Polacy się cieszyli. Dziś będzie 2:1 dla Polski – dodał.

Zdaniem Jerzego Jachnika z Kukiz'15 "aktorom dużo wolno".

Nie przywiązywałbym do nich zbyt dużej wagi. Można to różnie komentować, ale nie róbmy z każdej wypowiedzi jakiejś ideologii. Czasem lepiej to pominąć i skupić się tylko na meczu – dodał.

W opinii Piotra Ikonowicza "to piękny mundial pod względem sportowym".

Jestem kibicem, to coś niesamowitego. Nie ma złych meczów, poza meczem Polska-Senegal. Myślę, że dziś będzie 2:0 dla naszych. Wierzę, że w składzie nastąpi kompletne przemeblowanie – wskazał.

Andrzej Zybertowicz, doradca prezydenta RP ocenił, że dziś będzie 2:1, ale nie wie dla kogo.

Janda potwierdziła starą tezę, że aktorzy mówią do rzecz tylko wtedy, kiedy ktoś napisze im rolę – powiedział.

Jerzy Wenderlich z SLD zaapelował, aby "nie dać się nabierać na tę prowokację Jandy, która chciałaby, żeby kibicowanie nie było płytkie, a płynęło z większego zaangażowania".

Żal mi, że Polacy przegrali. Myślę, że Janda chciała sprowokować kibiców do refleksji – mówił.

Ryszard Czarnecki, eurodeputowany PiS ocenił, że słowa Jandy były bardzo głupie. Przypomniał, że podobne padały już z ust np. Daniela Olbrychskiego, który zaatakował bardzo grzecznych kibiców siatkówki.

Chciałbym, żeby Polacy poszli w ślady siatkarzy, którzy wygrali dziś z Australią. Panią Jandą się nie przejmujmy, mam nadzieję, że Polacy dziś wygrają – dodał.