IMGW informuje, że zachodnia i częściowo środkowa Europa jest pod wpływem wyżu z centrum nad Irlandią. Na pozostałym obszarze będą dominują niże, tylko na krańcach wschodnich kontynentu zaznacza się słaby wyż. Polska północna i północno-wschodnia pozostaje na skraju niżu, którego ośrodek znad Zatoki Botnickiej przemieści się nad Laponię. Pozostały obszar jest na skraju wyżu z centrum nad Irlandią. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i nieznacznie będzie się wahać.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, nad ranem liczne rozpogodzenia. Miejscami przelotne opady deszczu, wysoko w Tatrach opady śniegu. Lokalnie burze. Temperatura minimalna od 7 do 12 st. C. Wiatr umiarkowany, na Pomorzu Wschodnim okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni.

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu i burze. Możliwy grad. Wysoko w Tatrach opady śniegu. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna od 17 do 20 st. C. Chłodniej gdzieniegdzie nad morzem i w kotlinach górskich: od 15 do 16 st. C. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu dość silny, zachodni i północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W Warszawie w sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna 18 st. C. Wiatr umiarkowany, porywisty, zachodni. Podczas burz porywy wiatru do 60 km/h. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 10 st. C. Wiatr słaby, zachodni. W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu i burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna 18 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Podczas burz wiatr w porywach do 60km/h.