Kandydat na prezydenta Warszawy z ramienia PO i .N Rafał Trzaskowski powiedział dziś rano:

Do tych słów odniosła się Beata Mazurek podczas konferencji.

Poniedziałkowe słowa Rafała Trzaskowskiego pokazują, że sojusz Platformy Obywatelskiej z urzędnikami Unii Europejskiej - naszymi przeciwnikami - stał się faktem; to jest wypowiedź skandaliczna

- powiedziała Mazurek.

Będzie rządzić PO - Unia Europejska da pieniądze. To jest nie do przyjęcia i nie do pomyślenia (...). Zadaję publiczne pytanie (liderowi PO) Grzegorzowi Schetynie: kto, kiedy, z kim i gdzie zawarł taką umowę? Czy on potwierdza te słowa, czy też tych słów nie potwierdza?

 - pytała rzeczniczka PiS.

Według niej, to "pokazuje również, że sojusz opozycji - Platformy Obywatelskiej i urzędników Unii Europejskiej, naszych przeciwników stał się faktem".

Mówiliśmy o tym wielokrotnie, że działają przeciwko Polsce i działają przeciwko interesom Polaków i Polski w Unii Europejskiej

- dodała Mazurek.

Zgodnie z propozycją przedstawioną przez KE, Polska ma otrzymać w nowym wieloletnim budżecie 64 mld euro z funduszy spójności - o 19,5 mld euro mniej niż obecnie.

Zaproponowane przez Komisję nowe zasady przydziału środków w ramach polityki spójności zakładają, że wielkość funduszy będzie nadal powiązana z bogactwem regionów, ale są też kryteria dodatkowe, takie jak bezrobocie wśród ludzi młodych, niski poziom szkolnictwa, zmiany klimatyczne oraz przyjmowanie i integracja migrantów.