W Rosji rozpoczęły się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. Feministki przy tej okazji postanowiły poskarżyć się na to, że są dyskryminowane, bo nie biorą w nich udziału.

Radio TOK FM nawet poświęciło temu tematowi trochę czasu. Na antenie można było posłuchać audycji pod tytułem "Futbol to jaskrawy przykład dyskryminacji ekonomicznej kobiet".

Prowadząca mówiła o tym dlaczego - według "emancypantek" - mundial w Rosji należy bojkotować.

- Mundial okiem emancypantki: dlaczego futbolowe mistrzostwa w Rosji należy bojkotować? W podcaście padają argumenty nie tylko feministyczne i nie tylko równościowe, choć trzeba jednak zauważyć, że futbol jest jednym z najbardziej jaskrawych przykładów dyskryminacji ekonomicznej kobiet w stosunku do mężczyzn

- czytamy w opisie audycji. 

Prowadząca przypomniała też o reakcji przedstawicieli środowiska LGBTI w Parlamencie Europejskim, którzy stwierdzili, że wybór Rosji na gospodarza mistrzostw jest "kontrowersyjny". Według nich w tym kraju prawa mniejszości są zagrożone.

Największym zmartwieniem feministek jest jednak to, że piłkarki nie zarabiają tyle, co piłkarze. I nie przyjmują one argumentu, że żeńskie mecze nie cieszą się taką popularnością, co mecze męskich drużyn. 

W audycji dostało się też organizacji FIFA, która według feministek jest seksistowska, bo... za dużo płaci mężczyznom.