Na zakopiance czołowo zderzył się z tirem autokar, którym podróżowało z Zakopanego do Warszawy 47 osób - czterech opiekunów i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 261 im. Kostki Potockiego w Warszawie. Cztery osoby, w tym dziecko, zostały ciężko ranne.

Zapytany o wypadek Kobryś zaznaczył, że policja jest dobrze przygotowana większego ruchu w najbliższych miesiącach w związku z rozpoczęciem wakacji.

- Do okresu wakacyjnego zaczęliśmy się przygotowywać już wcześniej, niezależnie od wypadku. 22 czerwca ruszy program "Bezpieczne wakacje", który zakończy się 2 września. W ramach programu każdy autokar, który wyruszy w trasę, zwłaszcza te przewożące dzieci, będzie można nam zgłosić wcześniej - policjanci przyjadą i sprawdzą jego stan techniczny - powiedział Kobryś.

Dodatkowo - jak zaznaczył - policjanci będą kontrolowali stan techniczny pojazdów poruszających się po drogach.

- Widzimy w ostatnich latach dużą poprawę stanu technicznego pojazdów, a także większą świadomość osób kierujących autokarami. Jednak wciąż bacznie przyglądamy się autokarom wycieczkowym na trasie. Jedno niesprawne światło może spowodować, że autokar zostanie zatrzymany do kontroli, która może trwać 5 minut, ale może też się skończyć tym, że autokar nie wróci na trasę - wyjaśnił Kobryś.

Dodał, że w dniach, kiedy będzie wymiana turnusów, na drogach w całej Polsce służbę będzie pełniło prawie 5 tys. policjantów, wspomaganych przez sekcje patrolowo-interwenyjne, żandarmerię wojskową, straż miejską, a nawet straż graniczną.

Stan etatowy policji drogowej to około 10 tys. policjantów, więc w tych dniach połowa z nich będzie w pracy - zaznaczył Kobryś.