W pierwszej kolejności gen. Popow spotkał się z przedstawicielami Inspektoratu Wojsk Lądowych z Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Inspektor Wojsk Lądowych generał brygady Wojciech Grabowski powitał zagranicznego gościa na terenie Pasa Ćwiczeń Taktycznych Bucierz. Oficerowie Dowództwa Generalnego i CSWL przedstawili podstawowe informacje o ćwiczeniu Saber Strike-18, a także scharakteryzowali drawski poligon.

Kolejnym punktem wizyty było zapoznanie się z obiektami szkoleniowymi, a także z zasadniczym sprzętem bojowym Wojsk Lądowych, który jest wykorzystywany w manewrach na drawskim poligonie, a w szczególności czołg Leopard 2A5, kołowy transporter opancerzony Rosomak, haubica Krab, moździerz samobieżny Rak oraz wyrzutnia artylerii rakietowej WR-40 Langusta wzbudziły duże zainteresowanie generała Popowa.

Niecodzienna wizyta na poligonie drawskim była dla żołnierzy wyjątkową okazją do rozmowy z bułgarskim Dowódcą Wojsk Lądowych, który chętnie pytał ich o spostrzeżenia oraz dotychczasowe wnioski dotyczące eksploatacji zaprezentowanego sprzętu wojskowego.

Podsumowując wizytę generałowie Popow i Grabowski podziękowali żołnierzom za zorganizowanie pokazu sprzętu oraz jego charakterystykę.

Dzień wcześniej generał Popov z delegacją złożył wizytę w Dowództwie Generalnym RSZ gdzie został przyjęty przez dowódcę generalnego gen. broni Jarosława Mikę w asyście przedstawicieli Inspektoratu Wojsk Lądowych. Podczas spotkania poruszona została kwestia modernizacji Wojsk Lądowych oraz udziału w ćwiczeniach międzynarodowych.