Prace nad kontraktem realizowane w Norweskiej miejscowości  Kongsberg (około 75 proc.), Tucson w amerykańskim stanie Arizona (15 proc.), niemieckim Schrobenhausen, (4 proc.), norweskim Raufoss, (3 proc); McKinney w Teksasie (2 proc.) oraz Louisville w Kentucky (1 proc). Pociski przeciwokrętowe trafić mają na okręty litoralne typu Independence i Freedom oraz na lekkie fregaty rakietowe, które trafią do U.S. Navy w ramach programu FFG(X). Kontrakt zrealizowany ma być do marca 2020 roku. Kontrakt zakłada możliwość rozszerzenia zamówienia do wartości 847 mln dolarów. 
NSM to przeciwokretowy pocisk kierowany ważący 410 kg osiągający prędkość 0,9 Ma  umożliwiający rażenie celów na dystansie co najmniej 180 km. Do trafienia w wyznaczony obiekt wykorzystuje naprowadzanie bezwładnościowe, na podczerwień, GPS oraz TERCOM. 
Pociski NSM znajdują się na wyposażeniu Marynarki Wojennej Polski oraz  Królewskiej Marynarki Wojennej Norwegii. W przyszłości zestawy tych przeciwokrętowych pocisków rakietowych trafić mają do niemieckiej Deutsche Marine oraz Królewskiej Malezyjskiej Marynarki Wojennej.