Zdolny, chociaż nie pozbawiony wad, komisarz Olgierd Halski (Marek Kondrat) prowadzi nieustępliwą walkę z warszawskim podziemiem gangsterskim. Tropi handlarzy narkotyków, zwalcza grupy terroryzujące staromiejskich restauratorów. Wreszcie, gdy w krajobrazie przestępczego świata pojawia się rosyjska mafia, wypowiada jej wojnę. Kwestią czasu okazują się konsekwencje osobiste działań komisarza. Piękna i bezwzględna Nadieżda (Maria Pakulnis) robi wszystko, by udaremnić niekonwencjonalne, krzyżujące jej plany operacje Halskiego. Jednak bez rezultatu. Płoną przemycane przez mafię narkotyki. Tym samym znika też dowód rzeczowy skutecznej akcji policji. Zwolniony z pracy Halski pojawia się w szeregach Biura Ochrony Rządu. Szybko odkrywa gigantyczną aferę korupcyjną, w którą zamieszane są prominentne osobistości życia publicznego. Jego bliskim znowu zaczyna zagrażać niebezpieczeństwo

- tak brzmi oficjalny opis fabuły kultowego serialu Wojciecha Wójcika. W latach 90. "Ekstradycja" była prawdziwym hitem i przyciągała przed telewizory tłumy. W obsadzie, oprócz Kondrata i Pakulnis znaleźli się m.in. Małgorzata Pieczyńska, Alosza Awdiejew, Lech Łotocki, Renata Dancewicz i Witold Dębicki.

Zrekonstruowaną wersję serialu, która zyskała m.in. nową warstwę kolorystyczną będzie można obejrzeć już w piątek 11 maja o godz. 21:35 w TVP HD oraz w sieci na stronie vod.tvp.pl. 

Rekonstrukcja odbyła się w ramach programu POPC „Digitalizacja Polskiej Szkoły Telewizyjnej i Filmowej z Archiwum TVP S.A." i odpowiadał za nią Ośrodek Dokumentacji i Zbiorów Programowych Telewizji Polskiej.

TVP poinformowała również, na cyfrową rekonstrukcję czekają inne polskie tytuły. Gotowe są już m.in. „Spokój” Krzysztofa Kieślowskiego i serial „Sława i chwała”, a końca dobiegają prace nad serialami „Boża podszewka”, „Rodzina Kanderów” i „Parada oszustów”.