Wizyta wiceszefa MSWiA w regionie świętokrzyskim odbywa się w ramach kampanii Prawa i Sprawiedliwości "Polska jest jedna". Podczas wizyty w Przyłogach Szefernaker zaznaczył, że spotyka się z mieszkańcami po to, "żeby rozmawiać i dyskutować, czasem nawet o sprawach ciężkich, z którymi nie wszyscy muszą się zgadzać".

Uważamy, że dopóki władza potrafi dyskutować, rozmawiać, słuchać, dopóty ma taki mandat społeczny do tego, żeby tę władzę sprawować – dodał polityk.

Zaznaczył, że jedną z najbardziej zaniedbanych kwestii, w której trzeba jak najszybciej wesprzeć samorządy, jest poprawa infrastruktury dróg gminnych i powiatowych. Dodał, że na realizację tego zadania w najbliższych dwóch latach rząd planuje przeznaczyć dodatkowo ok. 5 mld zł.

Jesteśmy społeczeństwem, w którym jest coraz więcej samochodów, coraz więcej osób korzysta z dróg. Muszą iść za tym konkretne środki, żeby między gminami można było się lepiej przemieszczać – podkreślił wiceszef MSWiA.

Szefernaker podkreślił, że "nie byłoby dzisiaj programu 500+, obniżenia wieku emerytalnego, nie byłoby wielu dobrych decyzji tego rządu, także dla woj. świętokrzyskiego, gdyby nie było zmiany w 2015 r.".

Dziś najwięcej do skrytykowania mają ci, którzy przez lata nie potrafili sobie poradzić z tymi problemami – zaznaczył polityk.