Giuliano Carmignola to włoski skrzypek światowej sławy - karierę solową rozpoczął od współpracy z takimi sławami dyrygentury, jak: Claudio Abbado czy Giuseppe Sinopoli, z którymi występował we wszystkich najbardziej prestiżowych salach koncertowych świata. Ważnym epizodem w jego karierze była również współpraca z zespołem Virtuosi di Roma w latach siedemdziesiątych oraz z orkiestrami takimi jak m.in. Sonatori della Gioiosa Marca,  Orchestra da Camera di Mantova, Venice Baroque Orchestra, Orchestra Mozart i Orchestre des Champs-Élysées.

Jako pedagog prowadzi kursy mistrzowskie w Accademia Chigiana w Sienie oraz Hochschule Luzern w Szwajcarii. Przyznano mu honorowe członkostwo Akademii Filharmonii Królewskiej w Bolonii oraz Akademii Świętej Cecylii w Rzymie.

"Czterech pór roku" Antonio Vivaldiego mogli posłuchać w niedzielę warszawscy melomani, którzy przybyli licznie na koncert na Zamku Królewskim. Wirtuoz przyjechał na specjalne zaproszenie Warszawskiej Opery Kameralnej:

Sposób, w jaki słynne dzieło interpretuje Giuliano Carmignola, można by określić mianem doskonałego zespolenia wiedzy o historii i tradycji wykonawczej z wirtuozerią dostępną tylko wyjątkowym instrumentalistom. 

- chwalą się organizatorzy wydarzenia.

Carmignoli towarzyszyła Cappella Gedanensis, zespół powstały w roku 1981 dzięki inicjatywie Aliny Kowalskiej-Pińczak. Skrzypek gościł w Polsce po raz kolejny - rok temu mogliśmy go posłuchać podczas Gdańskiego Festiwalu Muzycznego.

CZYTAJ TEŻ:  "Uprowadzenie z seraju" - znakomita premiera Warszawskiej Opery Kameralnej!