Donald Tusk został wezwany do złożenia zeznań w procesie Tomasza Arabskiego. W sądzie ma się stawić w poniedziałek - 23 kwietnia.
 

CZYTAJ WIĘCEJ: Tusk dostał wezwanie do sądu - będzie zeznawał jako świadek. Znana jest data rozprawy

Dzisiaj jednak Tusk świętował urodziny. 

Z tej okazji poseł Dominik Tarczyński miałby dla Tuska nietypowe życzenia.

- Jeśli chodzi o życzenia dla Donalda Tuska, także zaśpiewam sto lat, gdy będzie wchodził do prokuratury - zapowiedział w TVP Info polityk.

 


Proces Arabskiego i czterech innych urzędników - zainicjowany prywatnym aktem oskarżenia - rozpoczął się przed Sądem Okręgowym w Warszawie w marcu 2016 r. Oskarżeni to poza byłym szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z lat 2007-2013, dwoje urzędników kancelarii premiera - Monika B. i Miłosław K. oraz dwoje pracowników ambasady RP w Moskwie - Justyna G. i Grzegorz C. Grozi im do 3 lat więzienia.

We wrześniu zeszłego roku sąd zapytał strony, czy odczytać zeznania Tuska z prokuratury czy też wezwać go na rozprawę jako świadka. W imieniu oskarżycieli prywatnych mec. Anna Mazur powiedziała, że wnosi o wezwanie b. premiera "wobec rozbieżności w zeznaniach" i dodała, że powinien on mieć wiedzę o działaniach Arabskiego w całej sprawie.